Pennsylvania’s leading Catholic Day School for Boys, Grades 9-12

Indoor Track & Field

Roster

Name Position Class Hometown
Joseph Adams 2022 North Wales, PA
Liam Addison 2022 Collegeville, PA
Amir Anderson 2022 Philadelphia, PA
Kenneth Angelikas 2022 Philadelphia, PA
Robert Ballay 2021 Huntingdon Valley, PA
Luke Barnett 2019 Jenkintown, PA
Derek Beavers 2019 Hatboro, PA
Zachary Beavers 2017 Hatboro, PA
Michael Becattini 2017 Lansdale, PA
Colin Beveridge 2017 Warminster, PA
Michael Boyle 2022 Blue Bell, PA
Francis Braccio 2022 Lansdale, PA
Mason Branch 2021 Lansdale, PA
Timothy Brandt 2022 Jamison, PA
Matthew Brennan 2020 Carversville, PA
Michael Brown 2021 Philadelphia, PA
Christopher Caponi 2019 Eagleville, PA
Daniel Capreri 2017 Ambler, PA
Nicholas Cardamone 2017 Ambler, PA
Christopher Carr 2019 Lafayette Hill, PA
Raymond Casale 2022 East Norriton, PA
Shane Cassel 2019 Harleysville, PA
Thomas Cawley 2017 Holland, PA
Thomas Christie 2021 Warrington, PA
David Cianci 2020 Harleysville, PA
Ryan Coggins 2021 Flourtown, PA
Michael Costonis 2019 Springhouse, PA
Patrick Coyle 2021 Lansdale, PA
James Crawford 2020 Glenside, PA
Thomas Crawford 2017 Glenside, PA
Daniel Cronin 2021 Horsham, PA
Marcus Curvan 2019 Philadelphia, PA
Andrew Dachowski 2020 Warrington, PA
Andrew Della Penna 2020 New Hope, PA
Francis Depman 2017 Jenkintown, PA
Jalen DeVose 2020 Lansdale, PA
Owen Donahue 2021 Glenside, PA
Francis Dougherty 2022 Lansdale, PA
Matthew Dyer 2022 Solebury, PA
Matthew Earley 2019 Perkasie, PA
Michael Eastmond 2019 Ambler, PA
Nicholas Esposito 2022 Carversville, PA
Caleb Evans 2021 Wayne, PA
Thomas Farrell 2017 Warrington, PA
Thomas Fasano 2017 North Wales, PA
William Faunce 2020 Norristown, PA
Joshua Fayette 2022 Dresher, PA
Scott Finnegan 2019 Philadelphia, PA
Sean Fitzpatrick 2017 Lansdale, PA
Max Flynn 2019 Yardley, PA
Eric Ford 2020 Fort Washington, PA
Aloysius Frank 2021 Havertown, PA
Brendan Fry 2021 Lansdale, PA
Gregory Galbreath 2017 Huntingdon Valley, PA
John Galbreath 2017 Huntingdon Valley, PA
Matthew Garvin 2021 Ft. Washington, PA
Daniel Gervino 2020 Philadelphia, PA
Paul Ghantous 2019 Huntingdon Valley, PA
Justin Giannini 2021 Bryn Mawr, PA
Sean Gimpel 2017 North Wales, PA
Raymond Gomez 2022 Lansdale, PA
Nicholas Gorycki 2021 East Norriton, PA
Brian Grady 2019 Philadelphia, PA
Brady Guerin 2022 Chalfont, PA
Jalen Hanton 2021 Philadelphia, PA
Luke Hardy 2019 Hatfield, PA
John Harrington 2020 Wyndmoor, PA
Matthew Hladczuk 2020 Jenkintown, PA
Edward Hoffman 2021 Lansdale, PA
Karl Huber 2019 New Hope, PA
Braden Hynes 2022 Chalfont, PA
Ethan Jappe 2022 North Wales, PA
Casey Jefferis 2019 Doylestown, PA
James Johnston 2022 North Wales, PA
Ethan Jones 2022 Philadelphia, PA
Matthew Keeton 2017 Hatfield, PA
David Kennedy 2017 Collegeville, PA
Liam Kennedy 2021 Yardley, PA
John Klohoker 2019 Huntingdon Valley, PA
Benjamin Koniers 2020 Oreland, PA
Bradden Koors 2020 Richboro, PA
Nolan Krumenacker 2022 North Wales, PA
Sean Krumenacker 2019 North Wales, PA
Joseph LaMorte 2019 Yardley, PA
Owen Lawn 2019 Wyndmoor, PA
Alex Lemelin 2022 North Wales, PA
Vito Leone 2020 Lower Gwynedd, PA
Junlin Li 2017 Dresher, PA
Nicholas Livolsi 2019 Lansdale, PA
Russell Livolsi 2019 Lansdale, PA
Joshua Lloyd 2022 King of Prussia, PA
John Loftus 2017 Lower Gwynedd, PA
Michael Loftus 2019 Lower Gwynedd, PA
Michael Lombardi 2021 Oreland, PA
Andrew Loonstyn 2019 Lafayette Hill, PA
Brandon Macklin 2019 Elkins Park, PA
Mark Magarity 2017 North Wales, PA
Ethan Maher 2020 Flourtown, PA
Stephen Malen 2019 Abington, PA
William Manchester 2021 Abington, PA
John Manganiello 2021 Doylestown, PA
Martin Manion 2019 Rosemont, PA
Christopher Marozzi 2019 Warrington, PA
Matthew Mattia 2021 Furlong, PA
Trevor McDonald 2020 Chalfont, PA
Mark McDonough 2021 Glenside, PA
Michael McDonough 2019 Glenside, PA
Benjamin McGrath 2020 Glenside, PA
Shawn McKenna 2019 Southampton, PA
Ryan McPaul 2022 Abington, PA
Samuel McShane 2022 Oreland, PA
James Melinson 2017 Gwynedd Valley, PA
Edward Molloy 2017 Chalfont, PA
Kieran Morgan 2017 Warrington, PA
Peter Nelson 2017 North Wales, PA
Brendan Nguyen 2022 North Wales, PA
Emmanuel Nkrumah 2022 Philadelphia, PA
Joshua Nolan 2017 Willow Grove, PA
Kevin Nolan 2022 Oreland, PA
Spencer Norris 2017 Erdenheim, PA
Quinn O'Neill 2017 Ambler, PA
Stephen Paul 2017 Souderton, PA
Francis Perry 2022 Perkasie, PA
Brendan Price 2017 Ambler, PA
Nerio Prosperi 2022 Erdenheim, PA
Griffin Pumilia 2020 Collegeville, PA
Manuel Quiles 2019 Abington, PA
Daniel Ragan 2019 Blue Bell, PA
William Rau 2022 Collegeville, PA
Benjamin Rawson 2019 Meadowbrook, PA
Kellen Reiche 2019 Doylestown, PA
Peter Reilly 2022 Rydal, PA
John Rhines 2020 North Wales, PA
Daniel Rickers 2020 New Hope, PA
Rylan Rietzke 2021 Ambler, PA
John Schutta 2019 Lansdale, PA
Sebastian Scott 2019 Philadelphia, PA
Brian Scotto 2021 New Hope, PA
John Seiberlich 2019 Glenside, PA
Nicholas Signoretta 2020 Ambler, PA
Alexander Sislo 2017 Flourtown, PA
Patrick Smith 2022 Philadelphia, PA
Joseph Solana 2022 Doylestown, PA
Greggory Sywulak 2017 Chalfont, PA
Andrew Talone 2020 Jeffersonville, PA
Mingzhiyuan Tan 2017 Havertown, PA
Peter Taylor 2019 New Hope, PA
Andrew Thomson 2022 Lansdale, PA
Vincent Twomey 2020 Yardley, PA
Luke Ullmann 2017 Doylestown, PA
Brad Vespe 2020 Norristown, PA
Vaughn Waldron 2019 Philadelphia, PA
Noah Walker 2017 Wayne, PA
Evan Wang 2020 Blue Bell, PA
Taj Weems 2021 Philadelphia, PA
Michael Wells 2017 North Wales, PA
Ryan Wills 2021 Maple Glen, PA
Liam Wright 2019 Ambler, PA
Michael Zavatsky 2022 Philadelphia, PA
Matthew Zilligen 2019 Doylestown, PA
Mathew Zoglio 2020 North Wales, PA

Schedule

Athletics Event

Ocean Breeze Invitational
Ocean Breeze Park Track & Field Complex

Coaches

Coaches

  • Head Coach

  • Assistant Coach

  • Assistant Coach Throwing
  • Assistant Coach Throwing

  • Assistant Coach Sprints, Hurdles, Relays
The selected team was not found

Athletics Announcements

No post to display.