Schedule, Roster, & Coaches

vs.
Roman Catholic High School
Home
La Salle College High School
vs.
Archbishop Ryan High School
Away
Archbishop Ryan Swimming - Alberta Morris Pool
vs.
Annual Christmas Swim Meet and Alumni Gathering, Christian Brothers Academy
Home
La Salle University
vs.
Father Judge High School
Home
La Salle College High School
vs.
Archbishop Carroll High School
Home
La Salle College High School
Wilson Relays
Wilson High School (Reading)
Wilson Relays
Wilson High School (Reading)
vs.
Archbishop Wood High School
Home
La Salle College High School
vs.
Upper Dublin High School
Away
Upper Dublin High School
Win
vs.
Malvern JV/Varsity/Diving Meet, Malvern Preparatory School
Away
Malvern Preparatory School
CHANGED: This event has changed.
vs.
St. Joseph's Preparatory School
Home
La Salle University
PCL Swimming Championship: Day 1
La Salle University
District 12 Swimming Championship: Day 1
La Salle University
PCL Swimming Championship: Day 2
La Salle University
Win 1-0
District 12 Swimming Championship: Day 2
La Salle University
  • August Blatney
    2021
    Wyndmoor, PA
  • Sean Brogan
    2019
    Maple Glen, PA
  • Paul Brosky
    2021
    Horsham, PA
  • David Comerford
    2019
    Wyndmoor, PA
  • Patrick Cunningham
    2020
    Philadelphia, PA
  • Jake Dachowski
    Team Manager
    2019
    Warrington, PA
  • Thomas Dougherty
    Manager
    2018
    Lower Gwynedd, PA
  • Joseph Ellis
    Manager
    2018
    Ambler, PA
  • Ryan Ellis
    2020
    Ambler, PA
  • Connor Goodyear
    2021
    Furlong, PA
  • Luke Grossi
    2021
    Huntingdon Valley, PA
  • Samuel Grossi (captain)
    2018
    Huntingdon Valley, PA
  • Harry Hearn
    2021
    Wyndmoor, PA
  • Justin Igoe
    2020
    Ivyland, PA
  • Mark Igoe
    2019
    Ivyland, PA
  • Robert Koch (captain)
    2018
    Worcester, PA
  • Matthew Lewis
    2019
    Ambler, PA
  • Daniel McBryan
    2021
    Doylestown, PA
  • James McErlean (captain)
    2018
    Hatboro, PA
  • Liam McFadden
    2020
    Glenside, PA
  • Keegan McLaughlin
    2019
    Blue Bell, PA
  • Kevin O'Dare
    2020
    Huntingdon Valley, PA
  • Evan Parkhill
    2019
    Southampton, PA
  • Alexander Patti
    2020
    Blue Bell, PA
  • Andrew Pave
    2020
    Oreland, PA
  • Eugene Pinder (captain)
    2018
    Wyndmoor, PA
  • Luke Ramalho
    2021
    Huntingdon Valley, PA
  • William Seely
    Diver
    2019
    Souderton, PA
  • Liam Smith
    2020
    Philadelphia, PA
  • Matthew Szekely
    2019
    Doylestown, PA
  • Kevork Zeibari
    2021
    Ambler, PA
Powered by Finalsite